Ukoliko uskoro ne bude uključena struja ustanovama u Gračanici kao i meštanima, možemo očekivati pravu humanitarnu katastrofu, izjavio je za KIM radio direktor Kliničko-bolničkog centra Priština, sa privremenim sedištem u Gračanici, Stojan Sekulić. On je naglasio da se zbog situacije sa strujom može očekivati epidemija stomačnih bolesti. „Kliničko-bolnički centar radi u izuzetno otežanim uslovima. Agregati rade i po 24 sata, a koliko ćemo moći da izdržimo ovako, ne znam. Ako se agregati pokvare staće i rad KBC-a. Nećemo moći da vršimo ni hitne operacije, neće moći da radi labaratorija, a neće moći da funkcioniše ni odeljenje ginekologije. Ukoliko nastane epidemija stomačnih bolesti, mi nećemo imati prostora da smestimo sve pacijente. Stanje je alarmantno i neophodno je da struja bude uključena što pre“, naglašava Sekulić. Inače, danas je osmi dan od kako su radnici KEK-a isključili struju meštanima Gračanice, zbog neizmirenih dugovanja. Meštani su na poslednjem zboru, održanom pre tri dana u Gračanici, prihvatili da plate utrošenu električnu energiju, ali bez potpisivanja kolektivnih i pojedinačnih ugovora sa Kosovskom elektroenergetskom korporacijom.
NAJNOVIJE VESTI
Kosovo u prvih pet meseci uvezlo robu vrednu 2,9 milijardi evra, izvoz samo 419 miliona
2 min čitanja IZVOR: Kosovo press
Zulfija Jakupi: U eri dezinformacija najvažnije je proveriti izvor informacije
1 min čitanja IZVOR: Radio Goraždevac

